Cenk Akyol Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RÖPÖRTAJJJJJ(BUYRUN BAKIN)

RÖPÖRTAJJJJJ(BUYRUN BAKIN) Empty RÖPÖRTAJJJJJ(BUYRUN BAKIN)

Mesaj tarafından Efesli_rapgirl C.tesi Ara. 22, 2007 7:51 pm

Efes Pilsen'in genç forveti Cenk Akyol, NTV Spor Servisi'nden Irmak Kazuk'un sorularını yanıtladı.

Sezon içinde antrenör Oktay Mahmuti ile sorunlar yaşayan ve bir süre kadro dışı kalan Cenk, daha fazla oynama fırsatı bulmuş olsa fiziksel olarak daha iyi durumda olabileceğini söyledi.

NBA takımlarından Atlanta Hawks'ın yaz kampında NBA kapısını zorlayacak olan genç oyuncu, NBA hayalinin gerçekleşmemesi halinde Efes Pilsen'e döneceğini belirtti.

- Yorucu bir sezon geride kaldı. Sen de Atlanta Hawks'ın yaz kampında yer alacaksın. Şu ana kadar nasıl gidiyor sezon sonu?

Sezon bittikten sonra biraz rahatladım ben açıkçası. Çok yoğun, stresli ve benim için sinir harbi şeklinde geçen bir sezonun ardından, şu bir haftalık dönemde mümkün olduğunca dinlenmeye baktım. En azından kafamı dinledim. Biraz rahatladım. Senin de dediğin gibi ABD'ye gideceğim. İlk önce Chicago'ya gideceğim. Orada 1-2 haftalık antrenman dönemi geçireceğim. Tek başıma özel antrenmanlar yapacağım. Hem fiziksel olarak hem basketbol açısından. En azından sezon sonundaki o durumu daha iyiye çevirmek için. Sonra da Atlanta ile antrenmanlara çıkacağım. Son olarak durum değerlendirilecek.

- "Sezon sinir harbi şeklinde geçti" dedin. Ne oldu da sinirler gerildi? Oktay Mahmuti ile özellikle finalin son maçında bir gerginlik yaşandı aranızda?

O her oyuncuyla her antrenörün yaşayabileceği olaylardı. Seri çok kötü gidiyordu, kaybetmiştik. 3-0'dan sonra kaybetmiştik diyemem ama devre arasında birşeyler yaşandı. Çok da büyütülecek birşey değil ama sonuçta herkesin sinirleri tepesindeydi. Bir olay yaşandı. Çok fazla büyütmeye gerek yok bence.

- Peki sezonu daha iyi geçirebileceğine inanıyor musun? İyi bir dünya şampiyonası geçirmiştin, iyi süre aldın, sezon başında da formdaydın, iyi maçlar çıkarmıştın...

Dünya Şampiyonası'nda gerçekten çok iyi oynadım. Hatta ilk üç maçın dışında çok iyi oynadım. Dünya Şampiyonası'nı çok iyi şekilde tamamladım. Sonra geldim ve sezona da çok iyi başladım. Benim olsun, diğer milli takımdaki genç arkadaşlarımın olsun, özgüvenimiz yerine gelmişti. En azından kendimize güveniyorduk, birşeyler yapabileceğimizin farkına varmıştık. Sezon başında da aynı şekilde devam etti. Dünya Şampiyonası'nda nasıl formdaysak o formu koruyarak devam ettik. 1.5-2 aylık süreyi ben kendi açımdan çok iyi geçirdiğime inanıyorum. Euroleague'de olsun Türkiye Ligi'nde olsun iyi ortalamar tutturdum. Takım da iyi gidiyordu zaten. Ama ondan sonra kötü bir dönem geçirmeye başladım, kötü oynadım. O zaman da söylüyordum, bunlar her sporcunun yaşayabileceği şeyler. Hergün iyi oynayamazsınız ama bir yerden sonra toparlanmam gerekiyordu, bunu ben yapamadım. Açıkça söylüyorum. Sonra bazı sorunlar yaşadık ve 1.5 ay kadar kadro dışı kaldım. O dönemi de çok iyi geçirdiğimi düşünüyorum. Çok çalıştım o dönemde. Sonra yeniden takıma döndüğümde de elimden geleni yapmaya çalıştım. Takıma verebileceğim herşeyi vermeye çalıştım.

RÖPÖRTAJJJJJ(BUYRUN BAKIN) 15370

- Dünya Şampiyonası'nın ardından teklif aldın mı?

Evet, şampiyona sonrasında bir kaç teklif aldım ama sonuçta Efes Pilsen'le sözleşmem vardı ve yapacak fazla birşey de yoktu.

- "Keşke gitseydim, sözleşmem olmasaydı. Daha fazla dakika alabilirdim" dedin mi hiç? Çünkü Ender Arslan Efes Pilsen'de ikinci oyun kurucu konumundaydı ama burada alacağı süreden daha uzun forma şansı buldu Avrupa'da.

Ben hep şöyle düşündüm. Efes Pilsen Avrupa'nın en iyi, en büyük, en köklü kulüplerinden bir tanesi sonuçta. Takımla gelen başarı oyuncunun kendi başarısı olarak da görüldüğü için benim Efes Pilsen'de kalmam daha avantajlıydı. Çünkü Euroleague'de olsun, Türkiye'de olsun, başarı elde edeceğimizi düşünüyordum. Ama Avrupa'da daha başarılı olup, daha iyi bir derece ile bitireceğimizi düşünüyorum. Kötü diyelim, bu kadar kötü bir sezon geçireceğimizi zannetmiyordum. Ama dediğim gibi Efes Pilsen'de kalmaktan mutluydum bu sezon. Sonuçta Avrupa'nın en büyük takımlarından birinde oynadım.

RÖPÖRTAJJJJJ(BUYRUN BAKIN) 15371- Kendini Atlanta'daki seçmelere hazır hissediyor musun? Oradaki geleceğini nasıl görüyorsun?

Bilmiyorum, sonuçta bazı fiziksel dezavantajlarım var, bunun farkındayım ama orada Avrupalılara farklı baktıkları için avantajlarımın daha fazla olduğunu düşünüyorum. Sonuçta gidip deneyeceğim. Elimden ne gelirse yapacağım. Olmazsa da her zaman söylediğim gibi dünyanın sonu değil. Efes Pilsen'le sözleşmem devam ediyor.

- Orası olmazsa kesinlikle Efes Pilsen mi diyorsun? Avrupa'nın başka bir takımı olabilir mi? Euroleague'den başka bir takım?

İlk düşüncem orada kalıcı olabilmek. Ama olmazsa Türkiye'de Efes Pilsen'i düşünüyorum. Sözleşmem de devam ediyor, bilmiyorum ne olacağını. Belki orada anlaşacağım, belki orayla anlaşıp başka bir yere gidebilirim. Ama Efes Pilsen'le sözleşmeme var sonuçta, Türkiye'ye dönersem Efes Pilsen'de devam edeceğim.

- Milli Takım şansın için neler söyeleyceksin? Artık önümüzde Avrupa Basketbol Şampiyonası var...

İspanya'daki Avrupa Şampiyonası'ndan önce Ümitler Şampiyonası var. Kadrodaydım ama Nihat İziç ve Bogdan Tanjevic ile görüştüm. ABD'ye gideceğimi söyledim. Onlara da çok teşekkür ediyorum, anlayışla karşıladılar. Bunun benim hayatım olduğunun onlar da farkında. Bana herkes destek oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonası'nda tam kadro olacakmıyız bilemiyorum ama ben tam kadro olmasını isterim. Çünkü çok iyi bir hava yakaladık, Türk basketbolu olarak iyi durumdayız. Oraya tam kadro gidip Dünya Şampiyonası'nda gösterdiğimiz isteği, arzuyu yansıtırsak ben ilk 3'e gireceğimize kesin gözüyle bakıyorum.

RÖPÖRTAJJJJJ(BUYRUN BAKIN) 15372- Son olarak yeniden Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker serisine döneceğim.
4-0'lık bir seri oldu. Aslında bir tarafta siz, savunma ekolu olarak adını duyuran Efes Pilsen, seride yaklaşık 60 sayı ortalamalarda kaldı...

Evet Efes Pilsen her zaman savunmasıyla ön planda olan, savunmada ekol olan bir takımdı. Ama bu sene işlerin biraz değiştiğini düşünüyorum ki takım içindeyken de öyle hissettim.

- Acaba basketbol mu değişiyor? Efes Pilsen'in basketbolu eskiye dönük bir basketbol olabilir mi sence? Çünkü artık daha hızlı oynandığı gerçek ve Fenerbahçe Ülker de bunu yaptı...

Ben şuna inanıyorum ki biz attığımız zaman maçları kazandık. Bu sezon karşı takımdan daha fazla skor ürettiğimizde maç kazandığımızı düşünüyorum. Çünkü elimizde bulunan oyuncuların da artı yönleri o yöndeydi. Nicholas olsun, Haislip olsun, Granger olsun, hepsi hücumda müthiş özellikleri olan, Avrupa'nın en iyi oyuncularından. O yüzden daha fazla attığımızda maç kazandık. Ama müdafa da yaptık. Ben sezonun ikinci yarısında takımla belki fazla beraber olamadım ama takımla beraber olduğum sürede elimizden geldiğince mücadele etmeye çalıştık. Oktay hoca zaten hiçbir zaman taviz vermedi kendisinden. Her zaman müdafa üzerine yoğunlaştı. Ama benim kendi düşüncem, bu sene bir hücum takımıydık.

FOTOĞRAFLARIYLA BİRLİKTE..........................
Efesli_rapgirl
Efesli_rapgirl
ModeratörModeratör

Kadın
Lakap : yasmin

https://cenkakyolfan.yetkin-forum.com/

- Similar topics