Cenk Akyol Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

My Chemical Romance

2 posters

My Chemical Romance Empty My Chemical Romance

Mesaj tarafından z3yn3p Cuma Kas. 30, 2007 6:24 pm

My Chemical Romance 43160qc8

My Chemical Romance, grubun lideri ve vokalist Gerard Way tarafından 2001 senesinde kurulan Post hardcore/Horror rock tabanlı bir rock müzik grubudur. İlk parçaları “Skylines and Turnstiles”ı 11 Eylül’de meydana gelen olaylar üzerine yazdı. Kadrosuna Gerard Way’in kardeşi Mikey Way ile Ray Toro’yu da ekleyen grup, New Jersey’de birçok konsere katılarak olumlu eleştiriler aldı.

İlk albümleri “I Brought You My Bullets You Brought Me Your Love”u 2002 senesinde Eyeball Records’dan çıkartan My Chemical Romance, albüm kayıtlarından hemen önce kadrosuna Frank Iero’yu kattı. Frank Iero’nun sadece iki parçada gitar çaldığı albüm, ‘suçlu aşıklar’ temasının üzerine örülü ve konsept şeklinde dinleyiciye iletiliyor.

2003 senesinde Reprise Records ile anlaşan My Chemical Romance, 2004 senesinde 2. albümleri “Three Cheers For Sweet Revenge”i çıkarttı ve albüm ertesi sene platin plak aldı. İlk albümlerindeki ‘suçlu aşıklar’ temasını bu albümde devam ettiren grup, ilk albümlerindeki ‘post-hardcore’ tarzını ‘emo/çevirdi. Bu değişiklik grubun bazı fanlarını memnun etmezken, müzik çevresi albüme olumlu puan verdi. Albümdeki “Helena” parçasının klibi MTV’de kendine bolca yer bulurken, albüm Amerika’da şu ana dek 1,4 milyonluk bir satış yakaladı.

2004 senesindeki Japonya konseri sonrası davulcu Matt Pelissier yerine Bob Bryar’ı getiren My Chemical Romance, 2005 senesinde “Green Day”in alt grubu olarak konserlere katıldı. Hatta aynı sene “Taste Of Chaos” turnesinde de sahnede kendilerine yer buldular. “Alkaline Trio” ile “Reggie and The Full Effect” gruplarıyla kendi turnesine çıkan My Chemical Romance, internet üzerinden David Bowie ve Queen ortak çalışması “Under Pressure”ı “The Used” grubuyla baştan yorumladı.

2006 Mart ayında “Life On the Murder Scene” derleme albümünü 2 DVD’li şekilde piyasaya süren My Chemical Romance, DVD’lerde grubun kliplerine, kliplerin çekim arkalarına ve bazı canlı performanslara yer verdi.

23 Ekim 2006’da İngiltere’de, 24 Ekim 2006’da da Amerika’da 3. stüdyo albümleri “The Black Parade”ı yayınlayan My Chemical Romance, albümden çıkan ilk single “Welcome To The Black Parade”e klip çekti ve parça İngiltere listelerinde 1 numara oldu.

YouTube'da yayımladıkları Famous Last Words klipleri 30 milyon izlenme rakamıyla en fazla izlenen ikinci müzik, üçüncü en fazla izlenen video oldu.
Anonymous
z3yn3p
Misafir

My Chemical Romance Empty Geri: My Chemical Romance

Mesaj tarafından z3yn3p Cuma Kas. 30, 2007 6:25 pm

bazen kudurtur bazen çok keskin bi şekilde damarıma basar şarkıları hele hele gerard ın o güzel gözleri....
Anonymous
z3yn3p
Misafir

Mesaj tarafından @yşgül35 Cuma Ara. 28, 2007 9:39 pm

ewet güzel grup şarkılarının bazılarını çok sewerek dinliyorum paylaşım için teşekkürler
@yşgül35
@yşgül35
ModeratörModeratör

Mesaj tarafından kufkedisi41 Cuma Şub. 29, 2008 11:19 pm

Ah ah ah!..
iste benim grubum ya. Hayatım anlamları.
Bu kadar güzel sarkı bi gruptan nası cıkar böyle, anlamıyorum.
i don't love you'dan baslayıp mama'ya kadar giden müthis, harika, geberesicelik sarkıları var. ben kulağımı onlarla actım diyebilirim.
kiss
kufkedisi41
kufkedisi41
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Lakap : ilgim olan hersey.

http://www.emreaydin.org