EfSuN

Aşağa gitmek

EfSuN

Mesaj tarafından Misafir Bir Salı Ocak 29, 2008 10:04 pm

EfSUN
Efsun’un temelleri 1996 yılında Gülay Boyalar veÖzer Dönerkaya’nın Kemancı Rock Barda Pandora grubuyla cover yaparken tanışmasıyla atıldı. Müzikal beğeni ve söylemlerinin uyumluluğunu keşfederek, birlikte beste çalışmaları yapmaya karar verdiler.
2004 yılı başlarında üzerinde çalıştıkları besteleri sahnede seslendirmek ve sonrasında bir albüm yayınlamak amacıyla yola çıkan Gülay Boyalar (vokal-gitar) ve Özer Dönerkaya (gitar-geri vokal), kendilerine farsça da “büyü” anlamına gelen Efsun ismini seçti. Aynı yıl içinde, bas gitarda Tuna Erden ve davulda Ethem Uysal’ın katılımıyla Efsun grubu son halini almış oldu.

Gülay Boyalar


Gülay Boyalar,müzikle ilgisinin dinleyicilikten öte olduğunu keşfedince şan ve gitar dersleri almaya başladı. Çeşitli barlarda gitar çalıp şarkı söyleyerek müzik dünyasına profesyonel anlamda adım attı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine mühendisliği eğitimi alan Gülay Boyalar üniversite eğitimi süresince İstanbul Devlet Tiyatrosu ’nda “Yaşar ne yaşar ne yaşamaz” adlı oyunda korist-dansçı olarak yeraldı. Daha sonraları bir kaç farklı müzik gurubu deneyiminden sonra 1996 yılında Pandora grubuyla, Kemancı, Rockhouse, Hayal Kahvesi gibi mekanlarda sahne almaya başladı. Reklam müziği, belgesel ve tanıtım filmlerinde, vokal ve seslendirme yaptı.

Özer Dönerkaya


Özer Dönerkaya, ilkokul sıralarında mandolin ve gitar çalarak müziğe başladı. Kabataş Erkek Lisesi’nde okul korosunda görev aldı. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Mimarlık eğitimi alan Özer Dönerkaya, üniversite eğitimi sırasında Pandora gurubuyla çeşitli rock barlarda sahne almaya başladı. Gruba 1996 yılında vokalist olarak Gülay Boyalar’ın girmesiyle ilk önemli beste çalışmalarını birlikte yapmaya başladılar. Daha sonraları Circus gibi başka cover projeleri de gerçekleştiren Özer Dönerkaya gelişen müzik teknolojilerini takip ederek bilgisayar ortamında müzik yapımı ve kayıt sistemleri konusunda deneyim kazandı. Reklam ve tanıtım filmlerine özgün müzik yaptı. 2004 yılında Efsun’un ilk albümü olacak duy sesimi’nin aranjelerini bilgisayar ortamında hazırladı ve Gülay Boyalar’la birlikte, besteleri seslendirecek Efsun ekibini oluşturdular.

:_:::_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:__::_:_:_


Efsun,2004 yılında kurulduktan hemen sonra Hayal Kahvesi başta olmak üzere My Moon Bar, Old City gibi çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Stüdyo live, Bursa Resimli Bar, Depo gibi mekanlarda konserler verdi. Besteleri ve kendi tarzlarında yorumladıkları cover repertuarlarıyla oldukça ilgi çeken grup, kısa süre sonra, 2005 kış aylarında albüm kaydına girdi. 2006 başlarında kayıtlarını bitiren Efsun, mastering, görsel tasarım, video klip ve tanıtımla ilgili hazırlıklarını özenle tamamlayarak 2006 eylül ayında makeR arts etiketiyle ilk albümleri Duy Sesimi’yi müzikseverlerle buluşturdu.

:_:_:_:_:__:_:_::_:_:__:_:_:Duy Sesimi
2007
1. Makus Talihim 2. Rüya 3. Sorma 4. Bıraksan Kendini 5. Önce Güneş 6. Tohum 7. Kördüğüm 8. Bahane 9. Gel 10. Duy Sesimi 11. Bahane (Akustik)
Yapım: makeR arts 2006 (C)
Prodüktör: Özer DÖNERKAYA
Kayıt ve Mix: Levent BÜYÜK (Stüdyo 18)
Asistan: Erman GÖKYILMAZ, Çağdaş ŞENEL
Mastering: Miles SHOWELL (Metropolis)
Gülay BOYALAR- Vokal, gitar
Özer DÖNERKAYA- Gitar, geri vokal
Tuna ERDEN- Bas gitar
Ethem UYSAL- Davul
Yücel KOKŞA- Kanun
Ata GÜNER- Vurmalı çalgılar
Ramazan TOKTAY- Sahne organizasyon
Konuk Müzisyenler:
Tahir Münif TEMİZKAN- Flugelhorn
Gözde TIKNAZ- Çello
Rahmi GÖÇMEN- Vurmalı çalgılar
Özhan GÖÇMEN- Vurmalı çalgılar
Memduh AKATAY- Vurmalı çalgılar
Mehmet ÇALIŞIR- Vurmalı çalgılar
Tüm söz, müzik ve düzenlemeler:
Gülay BOYALAR, Özer DÖNERKAYA
avatar
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz