Cenk Akyol Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler

3 posters

cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler Empty cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler

Mesaj tarafından Misafir Cuma Şub. 01, 2008 10:20 pm

Ata İsmet Özçelik Per Oca 31, 2008 14:51 pm Benim gördüğün kadarıyla kendisinin basketbol oynamaya pek niyeti yok, herhalde bu yaşında daha ailesinden gelen zenginliğiyle SLK sahibi olması da bunda etkendir

cenke sonuna kadar güveniyorum.en geç play-offun ilk turunda patlayacak ve bize son derece katkı sağlıyacak.
bana göre şuanda biz cenkten yararlanıyoruz.cenk ulebte 19-20 dakika ortalama ile oynuyor ve 6.2 sayı ortalaması var.bunun dışında bazı maçlarda ribaundlarda önemli katkı veriyor.
bunun dışında 2-3 alan savunmasında arka 3 lüde köşede önemli işler yapıyor düşen topları topluyor.
yine 3-2 alan savunmasında yukarıda ki 3 lüde önde iyi fiziği ve geniş kulaçlarıyla savunmaya genişlik katıyor.(türk telekom maçında halık yıldırıma yaptığı savunma buna güzel bir örnek olabilir diye düşünüyorum)
ayrıca taraftarın ve basketbol yazarların en büyük hatasıda 20 yaşındaki genç oyuncudan aldığı 20 dakikada 20 sayı 6 ribaund 3 asist gibi bir ortalamayla oynamasını bekliyorlar.ama sadece bekliyorlar ona yol göstermek yerine sadece bundan cacık olmaz diye konuşmayı seviyorlar kızdığım noktada budur.bana 20 yaşında beklenen istatistikleri yakalayan 10 oyuncu sayabilirmisniz?ibrahim,harun,dışında fazla hatırlamıyorum.aslında uğraşsam hatırlarım ama saat malum.konuda dışına çıkıyor.cenkten yapabileceklerini beklemek cenkin iyi oyununu görmeye yeter diye düşünüyorum.herşey ön yargıda bitiyor malesef.sonuna kadar güveniyorum.
KAZANACAĞIMIZ ŞAMPİYONLUKTA ONUNDA KATKISI OLACAK.en azından buna inanın ve oyuncunuzun size katkı vermesi içi onu bekleyin,destekleyin sonuçta o sizin armanızı taşıyor.onu eleştirmek için sene sonu değerlendirme yazınızı bekleyin derim.

:________________________________________________________

Emre Yuksel Per Oca 31, 2008 8:53 am Alpella-galatasaray maçı başlığında yazmıştım.. Cenk in olaylarla alakası yok.. O gün maç son topa kalmış, adam molada hocayı dinleyeceğine, reklam panosuna oturmuş,tırnaklarını yiyerek boş boş etrafa bakıyor.. tek sorun psikolojik.. gitmiş koluna sevgilisinin adını dövme yaptırmış, sonra kızdan ayrılınca ismi görünmesin diye üzerine başka bir dövme yaptmrış. adam bunlarla uğraşıyor.. işleri yoğun.. kendini vermiyor veya veremiyor.. bence sorun bu.. fiziksel değil..

_________________________________________________________---

Aykun Alan Per Oca 31, 2008 11:29 am cenkin sorunu tamamen psiokolojik her maçta 1 basketten başka birşey üretemiyo,aklı hiç oyunda değil, avrupada nba de.ayrıca şu anki durumu takım kimyasınada uymuyor.play-off ta ondan patlama bekelyenler fazla heveslenmesin çünkü cenk akyolun play-offlardada yapacağı şeyi söyleyeyim "kahraman olmak".İlk geldiğinde ümitliydim ama artık bi ümidim kalmadı.7 maçta attığı toplam sayı 16

Fatih Hısım Per Oca 31, 2008 11:41 am övünmek gibi olmasin ama ben genelde insan psikolojisinden anlayan birisiymdir. Cenk de gördügüm ariza su: bence bir seyi iyi yapmak icin o isi herseyden cok sevmek lazim ve en önemlisi calismak calismak ve yine calismak. Cenk'in bana verdigi izlenim basketbol'a doymus, bikmis, usanmis sanki birileri zorla oynatiyormus gibi geliyor. antremanda sut atarken öyle rast gele potaya salliyor. sen antrenmanda sutlari adam gibi sokup bir ritim tuturmaszan macta nasil sokacaksin sevgili Cenk?? Antrenmanda konsantre olup 200 tane sut kullanacaksin ki mac gelince isin kolaylassin. Dee Brown bile günde 250 serbest atis, sut filan calisiyormus delice. bir diger nokta. Cenk iyice agirlasmis, o kollarindakiler kas filan degil. sporcunun kas yapisi saglam olur. Cenk resmen yag toplamis. 20 yasindaki genc dedigin fisek gibi olur (misal rudy, rubio). Bizim Cenk 34'lük Ibo'dan bile daha agir. bu nasil sporculuktur biri bana aciklasin??? röportajlarda verdigi tuhaf tuhaf demeclerden isine olan sagisi
(zligi) belli oluyor zaten. is kafada bittiyse sahada bisey aramaya gerek bile yok. Cenk kendi kendini bitirmis zaten. yazik. Onu Ersan ile kiyaslayanlar da hata yapar bence. Ersan en azindan iyi sayilabilecek bir NBA yili gecirmis, simdi Barcelona da adaptasyon süresi uzun olmasina ragmen kendine gelmeye basladi. Her seyden önce Ersan caliskan bir oyuncu. Cenk ile kiyaslanamaz

Safa Erülken Per Oca 31, 2008 13:10 pm Bende şu konuya şöyle bir yorum getireceğim murat özyer bu konuda cenk çok erken yaşta milli olmuş büyük bir sıçrama yaşamış bir oyuncu efeste düşüş periyoduna girmişti onu transfer ettiki yaptığı müthiş sıçramayı galatasarayda yapsın bu yönde çalışmalarını sürdürüyor hala bazı eksikleri var ama sezon sonuna kadar randıman almayı düşünüyoruz dedi

_______________________________________________________---
Ali Demirci Per Oca 31, 2008 15:19 pm Bir sezonun şöyle son 4-5 maçına gelinmiş olsun eğer hâla kedini bulamazsa daha kariyeri başlamadan bitmiş demektir.Yazık olur gerçekten ama kendi kaybeder Türk basketbolu değil.

Ben Cenk'in yetenekli olduğunu düşünüyorum. Ümit milli takımda çok başarılı maçlarını hatırlıyorum. Efes'in alt yapısında ise yıldız bir oyunucydu. Şutu iyi. Fiziği iyi... Ama neden başarılı olamadı? Aslında arkadaşlar cevapları vermişler. biraz hepsi. Özellikle bizim toplumda erken havaya girme gibi bir sorun var. Cenk'in de erken havaya girdiğini düşünüyorum. Antremanları takip edemiyorum ama tahminim antremanlarda da çok çalışkan bir oyuncu değil. bezgin bekir havası var. Hırslı da değil gibi. Dolayısıyla kendisinin piştiğini düşünüyor ve hırslı olmadığı için fazladan çalışmıyor ve bezginlik nedeniyle de antremanlarda da çok çaba sarf etmiyor. Tüm bunların bileşkesi ise potansiyelini sahaya yansıtamamak olarak karşımıza çıkıyor.

Cenk bu şekilde basketbol piyasasında fazla uzayamaz. önünde sonunda bunun farkına varacak ve yetenekler ile bir yere gelemeyeceğini anlayacak. çok çalışması gerektiğini fark edecek. umarım bunu bir an önce farke der ve bize yararlı olur.

Deniz Baskın Per Oca 31, 2008 18:14 pm
cenk eğer adam gibi kendini maça verse ortalığı dağıtır...34 lük demetlerin sevgilisi bile bu ligde 20 atabiliyorsa cenk kırk atar...cenkin ölçülerinde pf'lewrin olduğu bir ligde cenk kendini rahatlıkla ispatlar...yeter ki kendini maça versin...tamam üstüne çok geliyorlar ama dışarda verdiği cevapları kimsenin ciddiye almayacağını bilmiyor sanırım...atsın her maç 15 sayı ondan sonra çıksın spor medyasına istediği gibi sallasın bakın işte ben her maç bu kadar bu kadar iş yapıyorum hani sizin beğenmediğiniz cenk neler yapıo desin...

_____________________________________________________--

Mustafa Yağız ÖNDER Per Oca 31, 2008 18:42 pm
Ben Cenk'in kendini bulacağına inanıyorum biraz zamana ihtiyacı var son iki senede bir sürü problemi vardı kendini kanıtlayacağına inanıyorum BAŞARILAR CENK AKYOL.

Seckin Hasseli Per Oca 31, 2008 19:29 pm
cenk kendi istatistiklerine oynamayi biraktigi zaman belki duzelebilir... cenk kendine ne zaman site kurdu nba ile temas haline gecti o gunden beri bireysel oynuyor zaten verdigi roportajlarda bile nba hayalini soyluyor tabi bunun icinde istatistiklerini gelistirmesi gerekiyor... murat kaya ve erdeme kesinlikle haksizlik yapiliyor bence cenk simdiden takimdan kesilmeli murat ozyerde hatirlarsaniz tvde ufaktan gondermeler yapmisti.

Tugay Aktepe Per Oca 31, 2008 19:50 pm

Cenk konusunda ne konuşarak ağzımızı ne düşünerek beynimizi ne de klavyede parmaklarımızı yormaya değer birşey göremiyorum..

Maalesef acı bir gerçek var ki Cenk Akyol'dan ne köy olur ne de kasaba.. cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler Icon_wink

Onun yerine alt yapıdaki gençlerimizin önünü açarsak bizim için daha faydalı olur..

Çünkü Cenk için GALATASARAY sadece bir basamak..

Oynarım giderim bir yerlere mantığı ile takımımızda..

Bugün gönderseler en başta destekleyenlerin içinde bende olurum..

Bülent Aydın Per Oca 31, 2008 20:57 pm bırakında burayı basamak olarak görsün bu bize artılar katabilir sonuçta bireysel oynamak şartıyla kendini göstermesi demek takıma katkı vereceği anlamını taşır.o büyük hedefler peşine koşarken biz ondan yararlanalım en büyük temennim bu cenkten herzaman bir patlama beklediğimi belirtmek isterim
Anonymous
Misafir
Misafir

cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler Empty Geri: cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler

Mesaj tarafından Misafir Cuma Şub. 01, 2008 10:21 pm

bu arada site gsbasket.org
Anonymous
Misafir
Misafir

cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler Empty Geri: cenkin basketbolu ile ilgili söylenenler

Mesaj tarafından angel of darkness Salı Şub. 05, 2008 9:18 pm

bence çok abartılı olan yorumlar dışında kalanların haklılık payı da var ama ben cenki seviyorum onu ilk izlediğimde 2006 avrupa ümitler şampiyonasında oyunuyla beni büyülemişti o zaman benim basketteki idolüm olmuştu Laughing ama şimdiki cenk benim ümitler şampionasında izlediğim ve hayran kaldığım cenk değil sanki...
cenk çok yetenekli bi oyuncu dolayısıyla ondan beklentilerde biraz fazla ama yinede bu kadar kısa süre alırken o kadar iyi oynamasını bekleyenlerin piskolojisi bozuk cenkin değil bide cenke bozuk demişler Evil or Very Mad Evil or Very Mad
angel of darkness
angel of darkness
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın

Mesaj tarafından Efesli_rapgirl Çarş. Şub. 06, 2008 4:30 pm

her zaman herkes için iyi veya kötü şeyler söylenebilir ama fazla abartanlar olmuş....
bence genç olmasına rağmen güzel oynuo 18 yaşındayken milli takıma dahil olduğuna göre konuşmaya gerek yok
Efesli_rapgirl
Efesli_rapgirl
ModeratörModeratör

Kadın
Lakap : yasmin

https://cenkakyolfan.yetkin-forum.com/

Mesaj tarafından ece(nk) Çarş. Şub. 06, 2008 4:48 pm

bencede haklıyönleri var yorumların.çocukça davranıyor bazen herkeste olabilir ama cenk te fazla özellikle 1 senedir.Japonya ve öncesi gibi olmalı bunları söylüyorm ama öbür yorumlardaki kin ve kızgınlıkla değil Very Happy (o yorumlarda ben kızgınlık fln hissettm)
ece(nk)
ece(nk)
Yeni Üye
Yeni Üye

- Similar topics