Cenk Akyol Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Başarıya Aç Bir Takımız"

3 posters

"Başarıya Aç Bir Takımız" Empty "Başarıya Aç Bir Takımız"

Mesaj tarafından Energetic Mad Paz Tem. 20, 2008 3:34 pm

2009 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için eleme grubu maçları oynayacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncusu Cenk Akyol, çok genç, istekli ve başarıya aç bir takım olduklarını söyledi.

Hazırlıklarını sürdüren A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncusu Cenk Akyol, açıklamalarda bulundu.

2009 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için yapacakları eleme grubu maçlarının hazırlıklarını sürdüren milli takım kadrosunda yer alan Cenk, çalışmaların çok yoğun geçtiğini söyledi.

Cenk, ''Liglerin bitmesinin ardından bir ara oldu. Herkes kişisel olarak bu arada çalıştı, ama yeterli olmamıştır diye düşünüyorum. Çok genç, istekli ve başarıya aç bir takımız. Çalışmalar yoğun, ama keyifli geçiyor. Bunun semeresini alacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Eleme grubunda Fransa ile liderlik için rekabete gireceklerini vurgulayan genç oyuncu, deplasmandaki Ukrayna karşılaşmasının da kendileri için önemli olacağını dile getirdi.

2009 Avrupa Şampiyonası'nın yanı sıra Türkiye'de gerçekleştirilecek 2010 Dünya Şampiyonası'nın da hedefleri arasında olduğunu kaydeden milli oyuncu, ''2009 Avrupa Şampiyonası'nı atlayıp 2010 Dünya Şampiyonası'na gitmeyeceğiz. 2009'un ardından 2010'da başarı elde etmek bizim için en güzel sonuç olur. Umarım bunu başarırız'' diye konuştu.

''HER TAKIM KÖTÜ ZAMAN GEÇİRİYOR''

Cenk Akyol, milli takımın elde ettiği başarıların ardından yaşadığı başarısızlığın nedenini kendilerinin de bilmediğini dile getirdi.

Kamuoyunun baskısı olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Cenk, ''Kamuoyu baskısı her zaman vardı. Sporcuyu etkilememesi gerektiğini düşünüyorum. 2001 yılındaki başarının ardından alınan başarısızlıklar, 2006'daki başarıdan sonra oynadığımız kötü maçlar... Bunun sebebini

bulamadık. Bulabilsek zaten çözüm üretip başarısızlığa engel oluruz'' dedi.

A Milli Takım'ın diğer başarılı ekiplerden bir farkı olmadığını savunan genç oyuncu, ''İtalya'dan, İspanya'dan farkımız yok. Her takım kötü zaman geçiriyor. Biz de öyle bir dönem geçirdik. Atlattığımızı umuyorum'' şeklinde konuştu..

''HATALARIN ÇOĞU BENİMDİ''

Milli oyuncu, özellikle Efes Pilsen forması altında iki yıl önce yaşadığı sorunlarda hataların çoğunun kendisine ait olduğunu söyledi.

Lacivert-beyazlı takımın eski antrenörü Oktay Mahmuti ile sorunlar yaşayan Cenk, bu konuda, ''Oktay Mahmuti ile yaşadığım sorunları fazla uzatmamak gerektiğini düşünüyorum. Yaşananlar iki sene önceydi'' dedi.

Cenk, geçen sezon kiralık oynadığı Galatasaray Cafe Crown'da iyi bir dönem geçirdiğini, sahada kaldığı süreler içinde takıma katkı yaptığına inandığını dile getirdi.

''SORUNLARI YAŞADIĞIMDA 18-19 YAŞINDAYDIM''

Cenk, geçmiş dönemde yaşadığı sorunlar sırasında 18-19 yaşında olduğunu ve bazı şeylerin farkında olmadığını ifade etti.

Kendisinin de hatalar yaptığını hatırlatan genç oyuncu, ''Sonuçta karşımda Avrupa'da sözü geçen bir antrenör vardı. Yapmamam gereken şeyleri yaptığımı söyleyebilirim. Ama oldu bitti. Bazı şeylerden ders çıkarıp o şekilde devam etmek gerekiyor'' diye konuştu.

Antrenör Ergin Ataman yönetiminde kendisinin ve takımı Efes Pilsen'in yeni bir sayfa açtığını kaydeden Cenk Akyol, ''Efes Pilsen için de çok önemli bir sezon. Çünkü iki sezondur kötü bir gidişat var. Ben de Efes Pilsen'de yetiştim. İnşallah takımımızı eski başarılı günlerine taşırız'' dedi.

''EFES PİLSEN'DE KALICI OLMAK İSTİYORUM''

NBA defterini kapatmadığını vurgulayan genç oyuncu, ''Ama geçen sezon 'oluyor, olmuyor' gibi bazı şeyler yaşandıktan sonra biraz hevesim kırıldı. Açıkçası Efes Pilsen'de kalıcı olup, kariyerimin sonuna kadar devam etmek istiyorum. Efes Pilsen Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden biri. Çok başarılı diğer Avrupa kulüplerinden de teklifler gelirse kariyerimi sürdürebilirim. Fakat öncelikli hedefim Efes Pilsen'de kalıcı olabilmek'' diye konuştu.
Energetic Mad
Energetic Mad
YöneticiYönetici

Kadın
Lakap : deLi

http://ultraslanturgutlu.nstars.org/index.htm

"Başarıya Aç Bir Takımız" Empty Geri: "Başarıya Aç Bir Takımız"

Mesaj tarafından Efesli_rapgirl Ptsi Tem. 21, 2008 9:48 pm

saol bilgiler için
Efesli_rapgirl
Efesli_rapgirl
ModeratörModeratör